אופק

תכנית אופק מביאה צעירים אקדמאים דוברי רוסית מהתפוצות לתקופה של שנה במטרה לסייע לסטודנטים המשתתפים בה בעיצוב זהותם היהודית והישראלית ולחזק את תחושת שייכותם לעם היהודי ולמדינת ישראל.

 

רובם הגדול של בוגרי "אופק" עולים ארצה עם סיום התכנית, ולכן התכנית שמה לעצמה ליעד לעזור למשתתפיה להפוך לאזרחים איכותיים, מוצלחים ואכפתיים יותר, וזאת מתוך אמונה כי ככל שתגבר תחושה של שותפות גורל בקרב המשתתפים עִם עַם ישראל במדינתו, כך יעלו סיכויי ההצלחה של המשתתפים להשתלבות בריאה ומוצלחת יותר בחברה הישראלית.

 

 כדי לעמוד ביעדים אלה, תוכנית "אופק" שמה דגש על לימוד מעמיק, מפרה וחווייתי בנושאים השונים הנוגעים לזהות היהודית והישראלית בהנחיית מיטב המרצים דוברי רוסית, על לימוד השפה העברית ברמה גבוהה, על אינטגרציה מקסימאלית בחברה הישראלית ועל טיולים לאורכה ולרוחבה של הארץ וכמובן התמחות במקצועם העוזרת להתערותם המקצועית בארץ .  

 

לכך יש להוסיף את מיקומה המיוחד של התכנית – בקיבוץ קסום, עין צורים, שבשפלה.

 

על הצלחת התכנית בעשר שנות פעילותה, יכולים להעיד קרוב ל300 בוגריה כ-80% מתוכם אזרחי ישראל גאים השייכים לכל גווני קשת החברה הישראלית: חיילים וקצינים בצה"ל, סטודנטים לתארים מתקדמים במוסדות יוקרתיים להשכלה גבוהה, מהנדסים ואנשי היי טק, יזמים ופעילים חברתיים. בין בוגרי התכנית צעירים וצעירות – חילוניים ודתיים – שונים אך בעלי מכנה משותף אחד – שייכות אמיתית לעם היהודי ולחברה הישראלית ומחויבות לתרום לה – כל אחד בדרכו שלו.

 

משך ההתמחות -4-5 חודשים

גילאים :21-30

 

 

Masa Tlalim Intership

 

03-6306313